Prosinec

Prosinec a místo adventu města ovládají nepokoje

První adventní neděle nezačíná dobře, nepokoje v Paříži vrcholí.  Pro nás Čechy byla ostudná už sobota, dalším podezřením padajícím na našeho premiéra, mistra v dotacích. V Berlíně se protestovalo v sobotu proti Compactu pro migraci.

Vánoční trhy, v Německu nazývané „zimní“, obepínají betonové bloky a jsou obstoupeny policií.

Podaří se ještě letos zamaskovat, že vývoj v Evropě se ubírá opačným směrem než v zájmu občanů?

 

 

Francie zvažuje výjimečný stav, demonstranti poškodili Vítězný oblouk – první advent

Sobotní protesty proti zvyšování cen pohonných hmot ve Francii skončily velkými materiálními škodami a zraněním více než 130 lidí. V Paříži byl kromě jiného poškozen interiér Vítězného oblouku a památka zůstane pro veřejnost zavřená. Prezident Emmanuel Macron svolal na neděli mimořádnou schůzi vládních činitelů k situaci a ministr vnitra Christophe Castaner nevyloučil vyhlášení výjimečného stavu, informoval francouzský tisk.

Žluté vesty zveřejnily manifest svých POŽADAVKŮ

Požadavků je 25 v 4 sférách: Ekonomika – Politika – Zdraví a životní prostředí – Geopolitika.  Manifest (manifestus = zjevný) je veřejné slavnostní nebo programové prohlášení, významný ústní nebo písemný projev…….. Škoda že nepředložily řešení, alespoň díl řešení onoho přebujelého globálního multiproblému, u nás zatím ještě ve fázi HITPARÁDY PROBLÉMŮ.
Dvacet pět, když 5-6 nesplní, nikdo to nepozná a za chvíli se může vypalovat znovu.
Některé body jsou opravdu dílem potřebných řešení, např.: Zajistit občanské svobody zahrnutím kompletního zákazu státního vměšování do ústavy v jeho rozhodováních o vzdělávání, zdravotnictví a rodině.

Prezident  Macron na požadavky Žlutých vest (v předvečer Štrasburku)

Macron prohlásil, že země je zralá na „hospodářský a sociální výjimečný stav“. A rovnou slíbil, že bezodkladně, prezidentskými dekrety se pokusí vylepšit životní úroveň Francouzů. Peníze navíc a daňové úlevy dostanou v zásadě okamžitě. To, co v přímém přenosu nabídl, nejsou žádné promyšlené reformy ekonomicky upadající, vysokými daněmi dusící se Francie. Je to ad hoc uklidňující kúra výjimečného stavu. Vyšší minimální mzda, osvobození části důchodu od daní, nezdaněné předvánoční bonusy.

Francouzská generalita  ke Globálnímu Compactu pro Migraci – Pane prezidente

Nemůžete se vzdát této nové části národní suverenity bez veřejné diskuse, zatímco 80% francouzské populace se domnívá, že je nezbytné drasticky zastavit nebo regulovat přistěhovalectví. Tím, že se sám rozhodnete podepsat tento pakt, přidáte další důvod pro vzpouru k hněvu již zraněných lidí. Byl byste vinen popřením demokracie nebo zrady na národu. …… Pozn: Velmi důrazné, vážné a oprávněné upozornění. Brzy nato dochází ke střelbě ve Štrasburku.

Le Figaro: Francouzské vládní orgány vyhlašují Macronovi válku! Yves Mamou

Uvnitř policie, která vyhrožuje odloučením se od státu a finančníků, mají v úmyslu uložit svá pravidla vůči politice jednoho z nich (prezident je bývalý finanční inspektor), se kapitál důvěry v Emmanuela Macrona denně odpařuje, poukázal Mámou. Distancují se od něj stále více manažeři podniků, 65% z nich dnes vyhlašuje podporu hnutí „žlutých vest“. 18. prosince řada generálů v důchodu obvinila prezidenta  ze „zrady“ za podepsání Světového paktu OSN o migraci vyhlašující právo na přistěhovalectví za nezcizitelné lidské právo.

„Izolace Emmanuela Macrona je pravděpodobně známkou nejničivější krize v dějinách režimu  Páté republiky,“ uzavřel autor.

V4 a migrace V4REPORT a GALLUP

Každý, kdo si myslí, že prohlášení OSN „pro migraci“ jsou jen nepatrnými doporučeními nebo se nestane základem budoucího mezinárodního práva, má špatné pochopení minulých „prohlášení“.

Například Všeobecná deklarace lidských práv není smlouvou, takže pro země přímo nevytváří právní závazky. Je to však výraz základních hodnot, které sdílejí všichni členové mezinárodního společenství. A má hluboký vliv na vývoj mezinárodního práva v oblasti lidských práv.

Štrasburk

Střelba, 3 mrtví, 6 těžce zraněných, 6 zraněných Taky 80% procent Evropanů naštvaných na své „elity“, které už se těší, jak zavedou bezpečnostní opatření urputnější než ta loni, předloni. Možná vyfasujeme bezpečnostní vesty, jen volný průchod do Evropy musí být zachován… Poznámka Z.W.

Na sociálních sítích se objevila jeho podoba, jde o devětadvacetiletého Chekatta Cherifa. V TV uvedli, že byl 20-krát trestaný. Přesto „není jasné“, zda se jednalo o teroristický čin. V bytě dotyčného „rodáka“ ze Štrasburku bylo nalezen arzenál zbraní. Tak Šťastné a veselé …..

Podle dalších článků a mnohdy krkolomné češtiny novinářů či poslanců je možné, že se útoků odehrálo   více :
Telička, stejně jako další čeští europoslanci, informoval o tom, co se děje bezprostředně po střelbě. „K situaci ve Štrasburku – dle poslední zprávy, co mám od příslušného parlamentního útvaru, který je v permanentním kontaktu s policií, útoku bylo podle všeho souběžně několik,“ psal například Telička.

Vánoční dárek MF a ČNB

Termín přijetí eura zůstává nestanoven, vláda přijala doporučení MF a ČNB. Rozhodně nechceme riskovat zásadní znehodnocení úspor našich občanů. V poslední době se navíc pravidla eurozóny podstatně změnila a lze obtížně odhadovat, jaké závazky by na ČR po jejím vstupu dopadly.

Jak vlastně vzniká úplně nový stát? Kdo určí, kudy povede jeho hranice? Je možné, aby se na tom prostě dohodla skupina spiklenců? Odpovědi na tyto otázky hledá dokument Maffiáni. Režie D. Sís

konečné řešení 3. tis.

To, o čem někteří evropští politici včetně českého premiéra Andreje Babiše v posledních měsících mluvili nekonkrétně – totiž že klíčem k omezení migrace z Afriky do Evropy má být „řešení problémů“ přímo na území afrických států – řekl Günter Nooke, zvláštní pověřenec německé kancléřky Angely Merkelové pro Afriku, natvrdo a zřetelně. Podle jeho názoru by proud afrických běženců zmírnila a hospodářský rozvoj nastartovala západními státy financovaná výstavba úplně nových měst na území Afriky.

jednu Češku, teď…

Interpol varuje před novou vlnou terorismu v Evropě, Islámský stát zde působí v podzemí 

Podle něj má Interpol v databázi kolem 45 000 nebezpečných džihádistů. Někteří z nich se po porážkách v Iráku a Sýrii přesunuli do jiných zemí Afriky a Asie, ale část těch, kteří mají evropské pasy, se už vrátila do Evropy, nebo se k tomu chystá. „Podle našich informací bylo mnoho z těchto lidí zabito, ale další jsou neznámo kde,“ varuje Stock.

PF 2019

A po n.r. nově