Oslovení

Vážení přátelé, 

známe se z Facebooku, někteří osobně a známe se různou dobu. Obracíme se na Vás se snahou stručně vysvětlit účel oslovení. Sdílíme dobu, která se rychle mění. Nelze si namlouvat, že svět bude stále stejný, naopak, mění se stále rychleji a ne vždy tím správným směrem. Někteří jsme čekali, že se změní něco na Facebooku, jiní to očekávali ve skutečnosti. Skutečnost je v obou případech jiná a i když jsme se snažili o vytvoření lepšího prostředí k životu, ne vždy se tak děje.

Posun vpřed se dílem daří, ale šlo by to i lépe a to je důvodem dnešního oslovení. Obrazně: cílem je vytvořit síť, kterou by se dobré šířilo a zlé propadalo někam dolů. Takovou síť si můžeme vytvořit sami.
Přečteme-li si Manifest Zapomenutých *) vidíme, že „uspořádání společnosti umožňující žít v příjemném prostředí“ je věcí, na kterou máme nárok, naučíme-li se jej vymáhat, uplatňovat a udržovat. To vše smysluplně, efektivně a soustavně.

Možná si to ani neuvědomujeme, ale ještě nikdy společnost nezněla tak nezdravým rytmem podpořeným přehršlí objevovaných nesmyslů. Toto se nemůže dít a stupňovat do nekonečna, žádný strom neroste do nebe a tak se i ta exponenciální křivka růstů bláhovosti a nesmyslů jednou zlomí. Tato síla nyní graduje.  Co bude potom, co nastane po bodu zlomu?

Budeme mít tu síť, nesmysly propadnou, zůstane zdravé jádro, o které bude třeba pečovat. V opačném případě bychom došli zhruba tam, kde jsme, po 29 letech od listopadu 1989, kdy váháme, jestli naše kroky byly správné. Byly, jen došlo k mnoha chybám, které je třeba opravit, následků se zbavit a hlavně stejné chyby neopakovat.

Konkrétně je třeba nastartovat ústavní uvažování a vyžadovat i zapojení politiků do něj. Pokračovat v cestě hledání smyslu života, který spojuje to, co myslíme, cítíme a nakonec děláme, do jednoho směru.

Za  ZET21 a Zapomenuti.cz, v Olomouci 2. dubna 2018

                                                                                   Zdenka Wagnerová

*) Manifest  Zapomenutých  http://www.zet21.cz/wp/manifest-zapomenutych/ 

Budeme potěšeni, pokud na naše sdělení odpovíte a pošlete svůj kontakt, ideálně e-mail, případně telefon, pro další kroky naší cesty. Protože jak stojí v Manifestu z března roku 2017: „Spolu to zvládneme“. Kontakt: wagnerova@zet21.cz