Nikdo nechce předsednictví ve výborech, prý

ANO má sestavovat vládu, poslanci mají pracovat na ustanovení Poslanecké sněmovny. PS má být ustanovena 20. listopadu, tak aby před ni mohla předstoupit vláda a byla jí či nebyla vyslovena důvěra.

Médií i veřejností probíhá diskuze o předsedovi PS, o místopředsedech, kolik jich bude a kteří, dále probíhá řeč o výborech PS a předsedání jim. Již méně se mluví o technice tohoto procesu zákonodárné moci. Předseda vítězné strany – Andrej Babič se pokouší sestavit vládu. V TV pánové Faltýnek a Vondráček překvapí sdělením, že nikdo z politických stran nemá zájem o předsednictví ve výborech, vlastně tím kamuflují fakt, že sestavit vládu se nedaří.

Vondráček také zmínil, že hnutí nabízí vedení mandátového a imunitního výboru, ale nikdo nemá zájem. Strany mají podle něho jiné priority, musely by některou z nich za mandátový a imunitní výbor vyměnit. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2297176-pirati-pozvali-snemovni-kolegy-ke-kulatemu-stolu-ucastni-se-ale-jenom-tri-dalsi

Že se nedaří je známo, proto se tolik mluví o třech pokusech a dalších  variantách moci výkonné, včetně vládnutí bez důvěry. Prolínají se zde dvě roviny, moc zákonodárná a moc výkonná, navíc vzniká (chytře a operativně!) fáma o výborech a jejich předsednictví, které nikdo nechce.

Jak to tedy s výbory a předsedáním sněmovně tedy je? Budeme čekat na tamtamy tisku a následná vyjádření a rozhodnutí Ústavního soudu, nebo je lepší se na tento proces, jak mu novináři říkají boj přiměřeně připravit? Složení výborů rozhodnou stranické „podpory“ nebo volby pod dozorem volebních komisí na základě poslaneckých klubů?

Volební řád pro …… http://www.psp.cz/docs/laws/1995/90_p2.html#_p_2

Nemáte stranu?
Hrozí nám vláda bez důvěry?
Spousta plachet a kotva žádná …..

V Česku chybí vážnost a respekt k Ústavě, ten tu nikdy jako takový nebyl. Teď vysvitla naděje, že si začneme Ústavy vážit, ale bohužel. Jestli to takto půjde dál, lidé ji budou chápat jako formalitu, ozdobu, která nebude už nikoho zajímat. Ústava je základ, na kterém vše stojí a bez něj se vše sesype,“ varuje Petr Pithart a dodává, že bychom si měli vzít příklad z Američanů, kteří svou ústavu skutečně ctí tak, že se i děti od dětství učí její texty.