Listopad – měsíc revolucí

V měsíci listopadu můžeme čekat tyto zásadní problémy: 

  • Istanbulská úmluva (6. a 19.11.)
  • Manželství pro všechny (14.11.)
  • Globální Compact pro migraci (15.11.)
  • Genderové lobby

Evropa chce vyjít vstříc, piluje nejmenší detajly soužití, na druhé straně schvaluje a zavírá oči před tureckou genocidou Kurdů na území Sýrie.

My jsme v r. 1918 měli větší štěstí, tak vstupujeme do druhé stovky naší státnosti.

1. listopadu vzniká na půdě PS Evropská platforma, má svoje logo a Deklaraci. Profiluje se tím, že bude k EU i kritická:  Evropská platforma

Platforma chce být kritická vůči tomu, s čím v unii nesouhlasí, celkově však podle ní převažují pozitiva členství. Předseda poslaneckého klubu STAN Jan Farský v té souvislosti označil za paradox, že unie přináší Česku nebývalou prosperitu, ale k EU zde panuje skeptická nálada spojená s nejistotou nepodloženou daty., píše ČTK

ZET21 – Compat pro migraci NEpotřebujeme – Otevřený dopis Parlamentu ČR

Dopis a Petice

Petr Robejšek – Zúčtování s levicí

Další karikatůrou levicového internacionalismu je vztah k EU. Levice nedá na Unii dopustit, ačkoliv je to spolek, ve kterém tvrdě vládne konzervativní neoliberální hospodářská politika; vzpomeňme jen na způsob jak bylo záchraňováno Řecko. Větší protiklad k levicovému myšlení než hospodářská politika EU snad ani nemůže existovat.

MIGRACE: Priority paní kancléřky

„Vzhledem k tomu, že k nám přišlo mnoho uprchlíků, položili jsme si otázku, jak můžeme tento problém vyřešit,“ uvedla Merkelová. V tomto kontextu je podle jejího názoru pakt o migraci nesmírně důležitý. Zdůraznila, že je právně nezávazný a nedotkne se německé „suverenity a svrchovanosti“.

Po kritice paktu ze strany Alternative für Deutschland (AfD) kancléřka prohlásila, že si někteří lidé myslí, že dokážou vše vyřešit sami a musí myslet jen na sebe. „To je ryzí nacionalismus, to není patriotismus. Patriotismus je, když v německém zájmu zahrneme i ostatní,“ uvedla.

O německé demokracii: květen 2016

Stonjeková Compact KOMENTÁŘ: Globálním paktem otevíráme migrační Pandořinu skříňku 

Za těchto okolností, je tedy zcela lhostejné, zda pakt právně vynutitelný je nebo není. Je takzvaně fuk, zda je závazný či nezávazný. Protože už jeho přijetí bude samo o sobě spouštěčem dalekosáhlých změn, které nepůjde zastavit. Ale zcela jistě bude nutné je zaplatit.

Lucie Sulovská: Instanbul a migrační pakt

Veřejnou debatu v těchto dnech ovládají dvě mezinárodní smlouvy, jedna z dílny OSN a druhá od Rady Evropy. Dva dokumenty, pakt o migraci a Istanbulská úmluva, se staly horkým bramborem pro vládu, kterou táhne ideologicky bezbarvý projekt ANO. Nedostatek vlastního přesvědčení na druhou stranu vytváří velký manévrovací prostor a možnost pružně se přizpůsobit náladám ve společnosti. Ty jsou v případě migračního paktu negativní, u Istanbulu to tak jednoznačné není.

Sorošovy seznamy

Dnes je práce pro neziskový sektor velmi lukrativní. Stačí se naučit pro-evropskou a pro-migrační naraci, napsat pár článků ve stylu multikulti a záhy máte pozvánku do České televize a rozhlasu. A spolu s tím přicházejí granty a dotace. Tyto peníze ale mají za úkol pomoci zlikvidovat národ, jeho tradice a kulturu. Kolik ještě času zbývá na to, abychom změnili budoucnost země?

D. Balšínek: Babiš, jeden z nich

Nedávno jsem mluvil s jedním tehdy významným představitelem ekonomické a politické transformace v raných devadesátých letech, který je i dnes společensky činný. Komentoval vítězství Andreje Babiše v posledních sněmovních volbách: „Víš, oni nám nikdy neodpustí, že reformu nedělali oni, ale my z Prognostického ústavu. Oni si mysleli, že k tomu mají větší kompetenci, zkušenosti s obchodem, že mají peníze. A teprve až teď, po pětadvaceti letech, tu příležitost dostali.“ Měl na mysli lidi ze zahraničního obchodu, lidi spojené s nepolitickou částí tajných služeb, která disponovala velkými prostředky v zahraničních bankách, nebo lidi napojené na nejvyšší špičky komunistického strany.

 To, co v posledních dnech sledujeme, je strašlivý obraz stavu společnosti, výpověď o tom,  jak jsme naložili se svobodou, kterou přinesl listopad 1989.

Babiš pod tlakem znovu lže, projděme si fakta Slonková a Kubík

„Tahle kampaň, samozřejmě její načasování, že jsem v zahraničí, že se blíží 17. listopad, kde se už svolávají zase aktivisté, aby vytvořili řetěz proti mně, abych nemohl uctít památku lidí, kteří se zasadili o naši svobodu a demokracii, je samozřejmě součástí tohoto scénáře zničit mě a dostat mě znovu pryč z politiky.

Poznámka: Předpokládá metody, které praktikuje a je na ně zvyklý (ze strany)

Jiří Čunek brutálně: Babiše ničí na objednávku, o tom jsem přesvědčen

Přitom, pokud ten člověk nic neudělal, má právo v politice působit dál, když byl zvolen. Pokud na tuto hru přistoupíme, budeme mít problém. „Pak tady budou vládnout jenom ti, kteří mají v policii a ve státních složkách takové krytí, že se jim to stát nemůže,“ rozčiloval se Čunek.

Demonstrace po hlasování o důvěře vlády
„Neobhajujeme chyby minulých vlád, nehlásíme se k žádné konkrétní politické straně. Říkáme, že pan Babiš není řešením problémů, ale pouze jejich vyvrcholením a prohloubením. Měl by odstoupit, je to v zájmu naší země i jeho voličů,” řekl na místě jeden z organizátorů. Apeloval taky na přítomné, aby nevzdávali boj za demokracii.

Stonjeková Komentář: Homosexuální „manželství“ aneb Je na čase hledat jelena se zlatými parohy

A pro nás ostatní (kteří jsme nepodlehli touze levicových progresivistů předělat svět na politicky korektní ráj, kde má kdokoli nárok na cokoli) to znamená jediné: začít hledat jelena se zlatými parohy.

Nekamenujte proroky  Neviditelný pes, Pavel Mareš

Nenechme si tedy proboha od nikoho diktovat uznání absolutní rovnosti a smazání veškerých odlišností, kterými jsme přirozeně vybaveni. Zejména pak nedopusťme devalvaci přirozené rodiny, která je základní reprodukční jednotkou lidské společnosti, nikoli pouze jedním z možných a rovnocenných genderových seskupení.

Radikální feminismus – ROZHOVOR S JULIÍ BINDELOVOU  sex jako politika

Jak rozdělíme pohlaví? 
Musíme se ho zbavit. Nemá smysl podívat se na reformu. Bylo by to jako říkat, že bychom mohli reformovat konzervativní stranu. Stačí je zrušit a vymazat.

Téma na prosinec:

Jaký má být tedy náš příští předseda vlády?

Babiš by zasloužil nakopat do zadku za EET a za brutální likvidaci ekonomické konkurence, za spojení se Šlachtou atd. Ale furt je to lepší, než pravidelné dodávky agresivních a nám nepřátelských muslimů až k nám domů, nebo než učení dětí, že si mohou vybrat pohlaví, jaké chtějí, a že homosexualita je největší výkvět lidstva.

Vyženete Babiše a nastoupí tam ukňouraný Fiala, nebo ti chlapci a děvčata od pirátů, co si představují stát jako koncentrák (ovšem s wi-fi zdarma)? Anebo ty ekonomické a politické šílence od Čižinského a neziskovek?

A předsedou vlády bude Bartoš, ministryní spravedlnosti Marvanová, ministrem průmyslu předseda neziskovky Auto*Mat? Další pokus o převrat

Falešná dilema kognitivní předsudky (kurz)

Popis: Pokud existují pouze dvě možnosti, nebo existují spektrum možných možností mezi dvěma extrémy. Falešné dilemy jsou obvykle charakterizovány „buď tímto nebo oným“ jazykem, ale mohou být také charakterizovány opomenutím volby. Další rozmanitost je falešný trilem, který je, když existují tři možnosti, když existují.

Téma 2018-2019

Jaroš tvrdí, že Babiš je hraniční psychopat,…….

Jaroš tvrdí, že fascinace Babišem je jedním z velkých problémů Česka. Necháváme se jím pohltit a není prostor pro to pozitivní. I proto jsou demonstrace trochu kontraproduktivní. Jádro jeho voličů by si totiž řeklo, že to byla intrika. Jaroš zdůrazňuje, že je třeba Babiše porazit ve volbách a sám se chce zapojit. Vstupuje do politiky a zakládá politickou stranu, kterou plánuje začít budovat na jaře. Už se mu prý ozvalo dost lidí, kteří do toho půjdou s ním.

Britský velvyslanec k 17. listopadu 1939 video

Na co mají být připraveny národní státy podle Angely Merkelové a Německa

“Národné štáty by mali byť pripravené, v súčasnosti, vzdať sa suverenity,” povedala odchádzajúca šéfka CDU minulý týždeň na stretnutí Nadácie Konrada Adenauera v súvislosti s “parlamentnou globalizáciou a národnou zvrchovanosťou”.

Prípadné obmedzenie právomocí však podľa nej môže nastať len v prípade “riadneho postupu,” európskych inštitúcii, dodala Merkelová. Štáty musia takúto zmenu odsúhlasiť. V tejto otázke musia podľa nej rozhodnúť všetky príslušné národné parlamenty.