Glosa ★ Před lety dvaceti ★ 11. 7. 2017

Místo a čas Sarajevského atentátu, kterému se též glosa věnuje známe, stejně jako její důsledky. Co však dosud nebylo uspokojivě vysvětleno je:

  • Kdo celou kauzu vyšetřoval nebo měl vyšetřovat?
  • Jaký je výsledek vyšetřování?
  • Jak to, že ji ona všudepřítomná a vždy spravedlivá většina nepodrobila hlubšímu zkoumání?
  • Jakou obranu proti dalším atentátům a pučům máme?

Dočkáme se odpovědí? Lidé brzy zapomenou na hořící auta Hamburku, burkiny zn. Nike a Adidas, případně nízkých mezd a důchodů. Události jdou příliš rychle za sebou, proč jednotlivé řešit? Stačí počkat, oklikou se nám vrátí v jiné formě. Tak abychom tentokrát neměli premiérem třeba ministra odvolaného pro podezření z převážně větších podvodů.

Pro jistotu, neb mi jistě mnohé uniknout může, jsem položila otázky autorovi glosy:

  • Vyšetřoval to Ústavní soud?
  • Žádali občané vyšetřování?

Odpověď přišla obratem: Nevyšetřoval a nežádali…… Glosa: http://publius.cz/glosy/pred-lety-dvaceti/

________________________________________________________________________

K fotografii byl připojen text, obojí je z 9. července 2013, samotný odkaz však daleko starší:
Vštěpování zásad

Vše, co Voskovec s Werichem udělali, bylo v mladých letech. Voskovec o tom často mluvil a dostával do Ameriky i dopisy od mladých lidí z Československa, a tak pro ně měl občas nějaké vzkazy, které zase zprostředkoval Werich, jenž sídlil na nejkrásnějším ostrově světa – v Praze na Kampě. Voskovec připomínal mladým, že mládí je krátké, aby si jej nenechali utéct! I život je krátký, a tak by se měli stále pokoušet udělat všechno znovu, po svém. „Co neuděláte vy, zůstane nedodělané: To si žádná generace nemůže dovolit. Je to váš čas!“ A to byl poslední vzkaz z posledního dopisu Voskovce Werichovi v roce 1980.